Ziyaret Saatleri
13 Mart 2024

ZİYARET KURALLARI
 Hastanemizde her gün Öğlen  13.00 /14.00 -Akşam 18.00 / 19.00 saatleri arasında hasta ziyareti yapılmaktadır.
 Hastalarımızın sağlığı ve tedavilerinin aksamaması için ziyaretçilerin dışarıdan getirdiği yiyecek ve içecekler kabul edilmemektedir.
 Ateş, öksürük, aksırık ve balgam çıkarma gibi şikayeti olanlar ve bilinen bir enfeksiyon hastalığı olan hastalar, herhangi bir kronik hastalığı olan hastalar, enfeksiyon almaya yatkın olan kişiler ve çocukların psikolojik olarak olumsuz etkilenmesi nedeniyle 12 yaşın altındaki çocukların hasta ziyaretinde bulunmamaları gerekmektedir.
 Enfeksiyon riskine karşı ziyaretçilerin hastaya ait eşyaları kullanmaması, hasta yataklarına oturmaması gerekmektedir.
 Hastanemizde tedavi alan diğer hastalarımızın sağlığı açısından hasta odasına fazla sayıda ziyaretçinin girmemesi, gürültü yapılmaması ve ziyaretin kısa tutulması konusunda hassas davranılmalıdır.
 Hastalarımızın tedavi ve muayene işlemleri sırasında ziyaretçilerin odadan çıkarak hasta mahremiyetine özen göstermesi beklenmektedir.
 Hastalarımızın ziyareti tıbbi nedenlerle hekimi tarafından yasaklandıysa ziyaret konusunda ısrar edilmemesi gerekmektedir.
 Hastalarımızı enfeksiyondan korumak amacıyla hasta odalarına çiçek kabul edilmemektedir.
 Ziyaretçilerimizin hastane içinde sigara içmesi kesinlikle yasaktır.
 Yoğun bakımda yatan hastalar, bulaşıcı hastalığı olan hastalar, bağışıklık sistemi bozuk hastalar, doktorunun ziyarette sakınca gördüğü hastalar için doktorundan uygun zamanlarda bilgi alınır.
 Klinik ve yoğun bakımlarda yatan hastalarla ilgili bilgiler hekimi tarafından birinci derece aile bireylerine verilir.
 Ziyaret saati sonunda, görevlilerin uyarılarını beklemeksizin hasta odaları terk edilmelidir.
REFAKAT KURALLARI
 Hastanıza refakatçi gerekiyor ise klinikte refakat formu düzenlenerek refakat kartı verilmektedir. Refakat kartını hastanede bulunduğunuz sürece üzerinizde taşımanız ve hastanın taburculuk sırasında kartı teslim etmeniz zorunludur.
 Hastanıza refakatçi gerekip gerekmediği konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir.
 Yoğun Bakım Ünitemizde refakatçi uygulaması yoktur.
 Refakatçilerin hastaneye ait malzemeleri özenli kullanmaları gerekir.
 Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması; doktor vizit saatlerinde ve saat 23.00 den sonra kapatılması gerekmektedir.
 Refakatçilerin hastalarının bakımına sadece doktorun ve hemşirenin izin verdiği ölçüde yardım etmesi beklenmektedir.
 Refakatçi değişimlerinden klinik hemşireleri haberdar edilmelidir.
 Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmamalı veya yatağını değiştirmemelidir.
 Refakatçilerin hastane dâhilin de tütün ve alkollü madde kullanması yasaktır.
 Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmemeli, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek vermemelidir.
 Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğunda hastaya herhangi bir müdahale yapmadan sağlık görevlilerimize haber vermelidir
YOĞUN BAKIM HASTA YAKINLARI BİLGİLENDİRME VE ZİYARET KURALLARI
Ziyaret Saatleri Her gün Saat:12:00 ile 12:30 Arası Yapılmaktadır.
 Hastalarınızın kritik özel durumlarından dolayı yoğun bakım ziyaretlerine sadece birinci derece hasta yakınlarından 1 kişinin hastayı ziyaret etmesine izin verilmekte ve çocuk ziyaretçi alınmamaktadır.
 Yoğun bakım hasta odalarına girmeden önce el antiseptiğini ellerinize uygulayınız, ziyaretçi önlüğü, bone ve galoş giyiniz.
 Hastanızın yanına girdiğinizde hasta yanında bulunan el antiseptiğini ellerinize uygulayınız.
 Hastanızı yoğun bakımda hemşire gözetiminde 5–10 dakika ziyaret edebilirsiniz. Ancak acil durumlarda yoğun bakımdan daha erken çıkmak zorunda kalabilirsiniz.
 Hastanın ihtiyaçları ile ilgili bilgileri yoğun bakım sorumlu hemşire ve hastanın hemşiresinden, tıbbi durumu ile ilgili bilgileri ise; hastanın doktorundan alabilirsiniz.
 Ziyaret öncesi / bitiminde yoğun bakım girişinde beklemeyiniz, bekleme salonunda bekleyiniz.
 Ziyaret sırasında yüksek sesle konuşmamanız; hastanızın bilinci açık ise cep telefonu ile görüştürmemeniz, telefonla hastanızın ve yoğun bakımın görüntülerini almamanız, hastanıza dokunmamanız ve hasta yataklarına oturmamanız gerekmektedir.
 Her ziyaret sonunda ellerinizi yıkayınız ve/veya el antiseptiği kullanarak temizleyiniz.
 Ziyaretinizin sonunda ziyaretçi önlüğü, bone ve galoşu çıkararak, kirli sepetine atınız.
 Yoğun bakıma ulaşabileceğiniz tüm telefon numaralarını, telefonla görüşme ve ziyaret saatlerini ilgili yoğun bakım sekreterliklerinden, danışma görevlisi veya hemşirenizden alabilirsiniz.