T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü Hakkari Devlet Hastanesi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü Hakkari Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 07/02/2019


Hakkari Devlet Hastanesi Acil bölümünde görevli doktor Mustafa Nurullah ÇEKİÇ ve beraberindeki ekip, evde sağlık hizmeti verebilmek için kar kış demeden çalışıyor.

Zorlu kış şartlarına rağmen hastalarına ulaşmaya çalışan sağlık ekibi, kar yağışı nedeniyle araçların çıkamadığı evlere yürüyerek gidiyor. Karlı yollarda hastalarına ulaşmaya çalışan ekip, ulaştıkları evlerde hastalarını tedavi ediyor.

'Yaklaşık bir yıldır Hakkari'de görev yaptığını ve şu ana kadar 261 hastaya ulaşarak tedavi hizmeti verdiklerini söyleyen Dr. Mustafa Nurullah ÇEKİÇ şöyle konuştu;

'Yaklaşık bir yıldır Hakkari'de görev yaptığını ve şu ana kadar 261 hastaya ulaşarak tedavi hizmeti verdiklerini söyleyen Dr. Mustafa Nurullah ÇEKİÇ şöyle konuştu;

 "Hakkari Devlet Hastanesi acil servisi ve aynı zamanda evde sağlık hizmetlerinden sorumlu doktorum. Evde sağlık hizmetleri birimi olarak, 7/24 çalışma esası gözeterek hizmet vermekteyiz.   Çünkü evde sağlık hizmeti sunduğumuz hastalarımızın geneli yatalak durumda hastalardır. Hakkari merkezde Evde Sağlık Hizmeti Birimimize kayıtlı 261 hastamız bulunmaktadır.  Bu sayı bazı zamanlar artmaktadır.  Bu hastalarımızın mağdur olmaması için yaz kış demeden her türlü koşulda elimizden geldiğince gayret göstermekteyiz. Çünkü bu hastalarımızın gerçekten bu sağlık hizmetine ihtiyaçları var  ve Hastalarımızın büyük çoğunluğu  yaşlı,  engelli veya çocuk hastalardır.  Dolayısıyla  bu durumdaki vatandaşlara yardım etme isteği bizlerin çalışma arzusunu ve şevkini arttırmaktadır. 
Bu nedenle yaptığımız işin ne kadar kıymetli bir iş olduğunun bilinciyle,  kar, kış demeden gayretle ve istekle hastalarımıza evde sağlık hizmetlerini sunmaya devam edeceğiz. " diye konuştu.

'YOLLAR KARDAN DOLAYI KAPANSA DA GELİYORLAR'

Evde sağlık hizmeti alan Beyaz Acarın (72) kızı Gülistan Armut, Doktorlar, yollarımız kardan dolayı kapalı olursa da yaya olarak geldiklerini söyledi.

‘’Eskiden böyle bir şey yoktu ama şimdi sağolsunlar ayda 2, 3 kez gelip bakıyorlar, Annemin bacakları tutmuyor birde Alzheimer hastası durumumuz olmadığından dolayı hastaneye götüremiyoruz, bu uygulamadan çok memnunuz  Kış aylarında yollarımız kapalı olduğunda yürüyerek geliyorlar hizmetlerinde aksaklık yapmıyorlar gelip bakıyorlar" şeklinde konuştu.Ekran Alıntısı 1.JPG


Ekran Alıntısı 2.JPG


Ekran Alıntısı 3.JPG